+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню

Виховна робота

Студентське середовище факультету є унікальним молодіжним соціумом, в якому зосереджено потужний творчий та інтелектуальний потенціал, прагнення до самоствердження та самореалізації особистостей. Невід’ємною частиною студентського середовища є студентське самоврядування. Студентське самоврядування відіграє значну роль у житті студентів, сприяє вихованню їх лідерських якостей, організації раціонального дозвілля молоді.

 Саме з ініціативи студентського самоврядування у 2016 р. було проведено велику кількість акцій, конкурсів, спортивних змагань.

Зокрема, 26 квітня в Уманському НУС відбулася акція «Великодній кошик» для воїнів АТО. Була організована група волонтерів для збору гуманітарної допомоги у зону АТО із таких студентів: Волошин Микола ст. гр. 41-п, Стецик Андрій  21-ек, Заленська Єлизавета  31-ек, Ваховська Аліна – 21-п.  Зібрану допомогу було відправлено воїнам АТО у м. Попасне Луганської області.

Також Студентський актив  11-ек  групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин  приєднався до молодіжної акції «Допоможи воїнам АТО», а саме до плетіння камуфляжних сіток.

Студенти та викладачі факультету прийняли участь у зборі художньої та наукової літератури для учасників АТО. Особливий внесок було зроблено викладачами д.г.н., проф. Кисельовим Ю. О. і к.с.-г.н., доц. Сухомуд О. Г. 

14 квітня у рамках акції «Тиждень здоров’я» студентським самоврядуванням було проведено спортивні естафети на території університету. Студенти та викладачі мали змогу приймати участь в естафетах та отримати невеликі заохочувальні призи.

У спортзалі УНУС проводився  Чемпіонат Черкаської області в залік спартакіади серед студентів ВНЗ. Команда нашого університету зайняла перше місце.

20 квітня 2016 р. в Уманському НУС відбулися змагання з бігу, у яких активну участь прийняли студенти 21-ек групи.

А у спортивній залі Уманського НУС 1920 квітня проходили змагання з настільного тенісу.  У змаганнях взяли участь 9 університетів і 18 коледжів. Традиційно успішно виступила збірна нашого університету, яка посіла перше загально-командне місце,  і була нагороджена Кубком та грамотою Всеукраїнським фізкультурно-спортивним товариством «КОЛОС» АПК УКРАЇНИ.  За команду  нашого навчального закладу виступала Ханапєтова Аліна з факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.

Отже, окремо варто відзначити спортивні здобутки студентів факультету.

16 грудня в м. Черкасах проводився Меморіал з легкої атлетики, на призи  професора О. В. Тканка з заліком в ІІ спортивних іграх Черкаської області серед ВНЗ. Змагання проходили в легкоатлетичному манежі СДЮСШОР у яких прйняло участь понад 200 студентів ВНЗ  з м. Вінниці, м. Кропивницький, м. Кременчука та  ВНЗ Черкаської області. Відмінно виступили студенти: Бака Володимир з 31-ек, Корольчук Віктор з 31-п (60 та 400 м.). Вдало виступив також Цап Сергій з 21-ек у штовханні ядра.

10 грудня в м. Черкасах проводився Чемпіонат області з важкої атлетики. Вдало виступила збирна команда м. Умані, в складі якої більшість спортсменів - представники, студенти Уманського НУС. Перше місце  у студента І курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Маніти Романа, вагова категорія (85 кг) його результат у двоборстві 230 кг.

У чемпіонаті міста з футболу, який тривав з 21.09.16 р. по 10.11.16р. взяла участь команда УНУС. Захищали честь університету студенти факультету плодоовочівництва, екології  та захисту рослин: Ганжара Віталій – 21-п, Ратанюк Владислав – 21-п, Ярмоленко Олег – 21-п, Лут Євгеній – 51-пм, Пеньковський Богдан – 51-пм, Скакодуб Владислав – 31-ек, Висоцький Владислав – 31-п, Стешук Володимир – 31-ек.

 

1619 червня в м. Луцьку пройшов Чемпіонат України з легкої атлетики, серед 26 збірних команд областей, в т.ч. спортсменів з Криму. За збірну Черкаської області виступав студент нашого факультету Мартинюк Андрій, який став переможцем серед  чоловіків, метальників молоту, з результатом 74 м 90 см.

У Міському кросі серед студентів ВНЗ на дистанції 1000 м перемогла студентка 42-п групи Сокирська Лілія.

 Важливу роль у освітньо-виховній діяльності студентської молоді, відіграють планування та проведення виховних заходів спільно з кураторами. Куратори факультету запланували багато цікавих заходів спільно із студентами, зокрема 16 березня 2016 р. у місцевому Будинку Культури відбулася зустріч студентів 21-ек групи з видатними українськими письменниками Іваном Артазеєм та Володимиром Коскіним. Під час спілкування студенти ознайомились з творами вітчизняних письменників та прийняли активну участь в обговорені сучасних проблем сьогодення.

 

 Також студенти-екологи 2-го курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин відвідали краєзнавчий музей міста Умані з метою ознайомлення з історією краю та його традиціями.

Не забувають університет і випускники минулих років. 11 березня 2016 р. на кафедрі екології та безпеки життєдіяльності Уманського НУС відбулося позачергове розширене засідання студентського наукового гуртка, ініційоване випускницею кафедри 2015 р., власницею «Червоного» диплома спеціаліста за фахом 7.04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища» Юлією Лисянською (Чалапчій).

 

Кафедра екології та БЖД вдячна Юлії за її ініціативу та надану викладачам можливість пишатися своїми випускниками.

24 травня Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно із студентським активом факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин до 155-річчя від дня перепоховання Кобзаря провели перегляд фільму про життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка.

Студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин взяли участь у XVIII зльоті студентських лідерів аграрної освіти. Зліт відбувся у Подільському державному аграрно-технічному університеті, у Кам’янці-Подільському. Подякою Міністерства освіти і науки України та ДУ НМЦ «Агроосвіта» за активну участь у XVIII зльоті студентських лідерів аграрної освіти та роботі дискусійного клубу «Студентське самоврядування: стратегія розвитку, досягнення проблеми та перспективи» відзначено студентку факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Аліну Ваховську.

 

На початку І семестру 2016 – 2017 навчального  року студентами факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин було проведено зустріч колективу ради студентського самоврядування факультету з першокурсниками. Голова студради Ваховська Аліна розповіла про засади, на яких працює актив студентства. Таким чином, багато першокурсників виявили бажання долучитися до активного насиченого життя університету та громадської діяльності.

17 жовтня команда «Козак – Style» факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин під назвою активно прийняла участь у конкурсі «Козацькі забави». Серед учасників були студенти: Стецик Андрій студент 31-ек групи, Пустовіт Вадим студент 31-ек групи, Кушнір Василь студент 31-ск групи, Майборода Олександр студент 41-ек групи, Максютенко Максим студент 11-п групи на чолі з отаманом команди Калічаком Олегом, студентом 21-ек групи. Ця команда гідно виступила на змаганнях, а студентки факультету пригостили усіх бажаючих справжнім козацьким кулішем.

У листопаді з метою оздоровлення і активного відпочинку, для студентів першого курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин було організовано дружній похід у фітнес клуб  «Олімп».  Організатором заходу була рада студентського самоврядування факультету. Після активного заняття фітнесом у студентів покращився настрій, підвищився заряд енергії та прагнення до підкорення нових вершин.

24 жовтня  було обрано Кращого студента факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.  Участь у конкурсі взяли 5 найталановитіших та найкращих у навчанні студентів факультету: Заленська Єлизавета (41-ек), Стецик Андрій (31-ек), Сигидюк Вікторія (21-п), Калічак Олег (21-ек)  та Ніколаєва Ангеліна (21-зр). 

За підсумками конкурсу перемогу здобула Заленська Єлизавета, яка 17 листопада гідно представила факультет на рівні університету та отримала високі оцінки журі в конкурсах.

 Також визначною подією був конкурс «Міс і Містер університету – 2016».  Студенти Марочкіна Тетяна (21-ек) та Гаврилиця Роман (22-п) гідно представили факультет.

Яскравою подією осені для студентів та викладачів факультету став Осінній бал.

 

Отже, 2016 рік для студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин запам’ятався яскравими подіями та досягненнями. Хочемо побажати студентам нових успіхів та звершень у 2017 році.

         Тетяна Пушкарьова-Безділь,

заступник декана факультету з виховної роботи студентів