+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню

Омельченко Іван Климович

Омельченко Іван Климович Науковий ступінь: доктор сільськогосподарських наук
Вчене звання: професор
Звання та нагороди: Нагороджений орденом Богдана Хмель­ницького III ступеня, медаллю «Захисник Ві­тчизни», «Ветеран праці», трьома ювілейними медалями, почесною відзнакою Української академії аграрних наук (нині НААН України)

 

Народився 15 лютого 1934 р. в с. Остапівці Черкаської області. Під час служби в армії (1956 р.) брав участь у бойових діях у складі Південної групи військ. Закінчив у 1962 році Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Плодоовочівництво».

У 1962-1971 рр. працював молодшим, а потім старшим науковим співробітником, завідуючим відділом агротехніки Львівської дослідної станції садівництва. З 1971 році трудиться в теперішньому ІС НААН України на посадах старшого наукового співробітника, завідуючого відділом, головного наукового співробітника лабораторії технології вирощування плодових культур. Водночас за сумісництвом читав курс лекцій з плодівництва в теперішньому Національному університеті біоресурсів і природокористування.

Притаманний вченому широкий діапазон наукових інтересів, а також велика обізнаність у багатьох питаннях плодівничої науки плідно позначається на результатах підготовки аспі­рантів та фахівців — садоводів в ІС НААНУ та НУБіП. Під його керівництвом захищено п'ять кандидатських дисертацій.

З 2000 року Іван Климович постійно є чле­ном наукових спеціалізованих рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю плодівництво.

Професор І. К. Омельченко опублікував понад 150 наукових праць загальним обсягом 160 друкованих аркушів, у тому числі моно­графію «Культура яблуні в Україні» і довідкове видання «Як формувати і обрізувати плодові дерева», які вдруге перевидано видавництвом «Урожай».