+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню
Остання редакція: 29 травня 2023

Біологія та біохімія

XXI століття – століття біологів. У світовій науці, зокрема у молекулярній біології, мікробіології, очікуються величезні відкриття. Тому біологія починає бути затребуваною і перспективною.

Розвиток біотехнології відкрив нові можливості в дослідженні майже всіх галузей біології, які відносяться до харчової промисловості, сільського господарства, дослідженню навколишнього середовища, встановлення особи на основі аналізу і розшифровки ДНК. Біологи досліджують живі організми, різновиди вірусів і бактерій. Біологічне дослідження є основним при вирішенні проблем, які стосуються людського здоров'я, природи та її відновлення. Деякі вчені-біологи направляються на керівні або адміністративні посади, які вимагають складання дослідних програм або стають керівниками ботанічних садів або зоопарків. Людина, яка має освіту біолога може бути затребувана як консультант в бізнесі або чиновник в урядовому закладі. Учений-біолог веде свої роботи в бюро, в лабораторіях або за їх межами. Ботаніки можуть спостерігати досліджувані рослини в лісі, екологи – відновлювати пошкоджені ділянки лісу після пожежі. Морський біолог працює в польових умовах на дослідницькому судні. Гідробіолог веде спостереження за життям водних тварини і рослини, за біологічними процесами, які відбуваються в водоймах. Прикладний гідробіолог займається практичними сторонами науки: господарюванням водойм, оздоровленням та спостереженням за їх станом.

Спеціальність «Біологія» формує  основу, яка дає поштовх студентам реалізуватись у будь-якій сфері нашого життя. Це дає можливість підготовки високоякісних спеціалістів, які в подальшому майбутньому зможуть успішно реалізувати себе в суспільстві, як нашої держави, так і за кордоном.

Стажування за кордоном студентів спеціальності «Біологія та біохімія» відкриває нові можливості не тільки в сфері навчання, обміну та участі у наукових чи природоохоронних міжнародних проектах, але іїх залучення до багатьох міжнародних програм, проектів, грантів у сфері охорони довкілля та збереження біорізноманіття. Майбутніх випускників і фахівців – біологів у найближчі роки гостро потребуватимуть, як в Україні так і за кордоном.

Попит на фахівців з біології у світі вищий, ніж, наприклад, з інших природничих дисциплін. Щоб переконатися у цьому, можна просто проглянути сайти університетів Європи, Японії, США, Канади, Ізраїлю. З-поміж біологів найбільший попит на молодих людей, які хотіли б спеціалізуватися на молекулярній біології, генетиці та у суміжних напрямках біології. У нас є налагоджені зв’язки з провідними науковими установами НАН України, з іншими ВНЗ, завжди радимо нашим студентам звертатися для подальшого працевлаштування і навчання у дані установи. Працюють наші випускники за фахом і на підприємствах, що пов’язані з біотехнологіями – це виробництво ліків, продуктів харчування. Лабораторна база у таких закладах є розвинутою.

  Професія «Біолог» була і є значимою, від якої безпосередньо залежить людське життя у всіх її проявах, а розвиток науки і технологічний прогрес – два вірних союзника на шляху до її вдосконалення. Але життя ставить перед біологічною наукою нові завдання.

Випускники університету напряму підготовки «Біологія та біохімія» можуть працювати на посадах:

 • у мікробіологічних та біотехнологічних лабораторія;
 • у природоохоронних установах – заповідниках, національних парках;
 • у санітарно-епідеміологічних службах;
 • на митниці;
 • в управлінні екобезпеки;
 • в інспекціях з карантину рослин;
 • на станціях із захисту рослин;
 • у фітосанітарних службах;
 • в агропідприємствах;
 • в компаніях з виробництва та реалізації ЗЗР і насінництва;
 • викладачами біології та інших біологічних дисциплін в коледжах.