Шеренговий Петро Захарович
Звання та нагороди: Нагороджений медаллю "За трудову доблесть" (1966 р.) і орденом "Трудового Червоного прапора" (1971 р.), а також численними відомчими відзнаками.
Посада: Керівником проблемної науково-дослідної лабораторії з питань селекції ягідних і плодових культур та технологій їх вирощування НуБіб
Народився 2 червня 1924 р. в селі Бужанка Лисянського району Черкаської області.
У 1946 р. вступив до Звенигородського сільгосптехнікуму, успішно закінчив його за півтора року і отримав диплом з відзнакою, який дав змогу в 1948 р. без вступних іспитів стати студентом плодоовочевого факультету Уманського сільськогосподарського інституту. Після завершення навчання в 1953 р. Петра Шеренгового направили завідувати Решетилівською плодово-ягідною сортодільницею у Полтавській області, яку він заклав буквально на голому місці.
У 1959 р. він вступив до заочної аспірантури Української сільськогосподарської академії (УСГА), де під керівництвом професора В.Ф. Пересипкіна у 1963 р. успішно її закінчив, захистивши кандидатську дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук під назвою "Септоріоз чорної смородини і підвищення стійкості рослин до хвороби".
У 1972 р. П.З. Шеренговий переїздить з Решетилівки до Києва, куди його запросили до апарату Державної комісії з сортовивчення сільськогосподарських культур завідувачем відділу плодоовочевих культур. Пропрацювавши на цій посаді чотири роки, перейшов на нову роботу - став директором Української центральної лабораторії з якісної оцінки сортів, а в 1984 р змінив керівне крісло на викладацьку і наукову діяльність в УСГА (нині Національний університет біоресурсів і природокористування України).
У доробку Петра Захаровича на сьогоднішній день понад 80 сортів різних садових культур: смородини (чорної і золотистої), порічки, аґрусу, ожини, малини, суниці, абрикоса, аличі, персика, сливи, черешні, вишні, груші, яблуні. Багато з цих сортів уже внесено до Державного реєстру, інші ще чекають своєї черги.