День вишиванки - єднає українців!
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 20 травня.
Історія Дня вишиванки
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.
В Уманському НУС масштабно та яскраво відзначили Всесвітній день вишиванки - свято української єдності та самобутності.
Цього дня кожен студент, усі викладачі, співробітники були на хвилі патріотичного піднесення. Різнобарв’я та стилі орнаментів на вишиванках, у які вони були вдягнені, вражали. На площі університету, де проходило дійство, були представлені вишиванки з усіх регіонів України.
Протягом святкування в Університеті панував патріотичний дух, піднесений настрій, а вся увага була присвячена найголовнішому символу свята – ВИШИВАНЦІ!